Edward Simoni

Flecista Pana odnoszący w Europie największe sukcesy.

Czarodziej Fletni Pana oczarowuje od dziesięcioleci swoich fanów swoją ciepłą i pełną wyrazu grą na Fletni Pana. Edward Simoni jest muzykiem odnoszącym w Europie największe sukcesy w grze na Fletni Pana. Nikt inny nie wydaje i nie sprzedaje w tym obszarze muzycznym taką ilość płyt jak on. Dotychczas Edward Simoni otrzymał 8 złotych i 3 platynowe płyty; 7 albumów zajęło wysokie miejsca na listach utrzymując się na nich przez ogólnie 72 tygodnie. Ten wyjątkowy artysta osiagnął również na większości list przebojów w telewizji i radiu pierwsze miejsca. Wielokrotnie występował w programach Telewizji ZDF prezentujących największe hity muzyczne.

Temu pełnokrwistemy muzykowi został przyznany ‚Złoty Klucz Wiolinowy“ jak również „Korona Muzyki Ludowej“. On kształtował ten instrument i wprowadził na salony muzyki. Oprócz Fletni Pana opanował również wspaniale grę na skrzypcach i flecie poprzecznym, które w trakcie swoich wspaniałych koncertów można słuchać i podziwiać.

Również jako aranżer i kompozytor może potwierdzić swój niesamowity talent muzyczny. Jego pierwsza kompozycja „Pan Träume” i album-debiut o tej samej nazwie uzyskały stosunkowo szybko status złotej i platynowej płyty.

Jemu udało się kompozycją „Pan Träume” zająć w legendarnej paradzie największych hitów Telewizji ZDF dwukrotnie pierwsze miejsce, co nie osiągnął żadny inny instrumentalista.

Edward Simoni jest potwierdzeniem często cytowanego powiedzenia „Muzyka nie zna granic”. W trakcie ostatnich 25 lat udało mu się stworzyć bardzo obszerny repertuar w prawie wszystkich stylach muzycznych, czego nie można znaleźć u jakiegokolwiek innego artysty tego rodzaju muzyki. Czy klasyka, rock, pop, muzyka ludowa, szlagry, melodie filmowe Hollywood, country lub musicale; Edward Simoni potrafi z pełną dozą pasji połączyć je razem.

Ale nie tylko jako solista fascynuje on swoją wierną publiczność. Liczne duety z takimi muzykami jak James Last, Tatjana Seyffert (pochodząca z Rosji harfistka) Francisco Araiza (meksykański tenor) Michael Hirte lub lubiany Andy Borg wskazują na jego uznanie u koleżanek i kolegów

 

VIDEO
 

Ten wyjątkowy artysta wydał do chwili obecnej 18 albumów, niezliczone albumy zawierające największe hity oraz nowe nagrania, ale również nowe interpretacje swoich wielkich sukcesów.

Jego najnowsze dzieło „Ave Maria – najpiękniejsze dzieła muzyki sakralnej“ pojawiło się właśnie na rynku i pokazuje tego wierzącego artysty z innej, następnej pełnej wrażeń i autentycznej strony. Na płycie znajdują się znane pieśni jak „Gloria in excelsis Deo“, „Być bliżej ciebie chcę“ jak i dwie tradycyjne pieśni kościoła w Polsce.

Edward Simoni pozostał pomimo dużego sukcesu, wykupionych koncertów, współudziału w wielu znaczący programach telewizyjnych i licznych wyróżnieniach sympatyczną osobą, która lubi bliskość publiczności.

Wyróżnienia

Złota płyta: 8 X / Platynowa płyta: 3 X

Lista przebojów: 82 tygodni z siedmioma albumami (6 podrząd)

Złoty Klucz Wiolinowy

I miejsce z utworem „Pan Träume” w Paradzie Hitów Telewizji ZDF


Datenschutzerklärung